Szanowni Państwo,

Zwracam się z gorąca prośbą o przekazanie studentom Państwa Wydziału informacji o programie stażowym dla studentów AGH organizowanym przez Westinghouse Electric Company. Czy to przez przesłanie informacji bezpośrednio do studentów, czy przez umieszczenie na stornie lub w social media Państwa Wydziałów.

WEC to firma zajmująca się projektowaniem i budową elektrowni jądrowych i program jest przeznaczony dla wszystkich studentów studiów inżynierskich, których kierunki mają związek z budową takiego zakładu. A więc oferta ta jest skierowana do energetyków, mechaników, elektryków, automatyków, fizyków itd. Formalnie nie matutaj żadnego ograniczenia kierunków. Studenci zostaną skierowani do działów zgodnych z ich specjalnościami.

Aplikować mogą studencki zarówno studiów I jak i II stopnia. W przypadku I stopnia przynajmniej 2 roku studiów.

Sa to 3 równoległe programy stażowe, przy czym staże w USA odbędą się w okresie wakacyjnym, a staż w Polsce i Szwecji od sierpnia do stycznia. Ten ostatni jest też przez to przeznaczony dla studentów studiów magisterskich.

WEC zapewnia uczestnikom pokrycie kosztów przelotu, zakwaterowania oraz stypendium, a także wsparcie w formalnościach związanych z wyjazdem.

To jest trzecia edycja programu i po pierwszych uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni. Zwłaszcza, że spora cześć z nich rozpoczęła prace w polskim oddziale WEC.

W załączniku plakat w pdf oraz tekst, który można przesłać do studentów. Można go oczywiście modyfikować w razie potrzeby.

Na plakacie jest lista niezbędnych dokumentów oraz link do aplikowania. Deadline jest bardzo krótki, bo do 19 stycznia 2024, ale dopiero dziś dostaliśmy pełną informację z linkami do systemu aplikacyjnego.

Więcej szczegółów u Pana dr inż Pawła Gajdy pgajda@agh.edu.pl