Ruszyła XVIII. edycja konkursu o nagrodę im. Tadeusza Tertila za najlepszą indywidualną pracę dyplomową o tematyce związanej z miastem Tarnowem lub powiatem tarnowskim.

Wyróżnienia przyznane zostaną w dwóch kategoriach „Najlepsza praca licencjacka lub inżynierska” i „Najlepsza praca magisterska” (w obu przypadkach warunkiem niezbędnym jest obrona pracy w roku akademickim 2023/24). W przypadku tej drugiej kategorii wyodrębnione są dodatkowo dwie podkategorie: nauki humanistyczne i społeczne oraz pozostałe dziedziny nauki i sztuki.

Może być dodatkowo przyznana nagroda specjalna dla pracy wyróżniającej się dużym stopniem innowacyjności.

W tym roku pula nagród w konkursie wynosi 14 tysięcy złotych.

O nagrodę mogą ubiegać się autorzy prac dyplomowych będący absolwentami studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.

Pracę dyplomową do nagrody zgłasza uczelnia, w której absolwent studiów złożył egzamin dyplomowy, za jego zgodą.
Każda uczelnia może zgłosić maksymalnie dwie prace magisterskie oraz jedną licencjacką lub inżynierską. Uczelnia nie może zgłosić do nagrody dwa razy tej samej pracy dyplomowej.
W związku z powyższym, prosimy zainteresowane osoby, spełniające wymogi konkursu, o składanie swoich prac dyplomowych do Prorektora ds. Kształcenia w terminie najpóźniej do dnia 5 września 2024 r.
Prorektor ds. Kształcenia wybierze najlepsze prace, które następnie zostaną zgłoszone do nagrody i przesłane do Prezydenta Miasta Tarnowa.

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są pod adresem:

oraz w dołączonym Regulaminie konkursu ( pobierz plik .pdf ).