Miło nam poinformować, że studenci oraz absolwenci naszego wydziału: Artur Jurgas, Kamil Kwarciak, oraz zespół, w którego skład wchodzili: Magdalena Bator, Ewa Czarnecka i Ryszard Błażej, zostali finalistami na tegorocznym Forum Teleinformatyki!

Artur Jurgas, obecny uczestnik Szkoły Doktorskiej AGH, został wyróżniony za jego badania naukowe w zakresie automatycznej kontroli jakości obrazów histopatologicznych z wykorzystaniem uczenia głębokiego.

Kamil Kwarciak, absolwent naszego wydziału, został doceniony za badania w ramach projektu DeepImplant (NCBR Lider XIII) za prace naukową dotyczącą zwiększenia heterogeniczności defektów czaszkowych wykorzystując głębokie sieci generatywne.

Zespół w składzie Magdalena Bator, Ewa Czarnecka oraz Ryszard Błażej zbudowali aplikację mobilną do badania daltonizmu i widzenia kolorów w duchu Citizen Science z wbudowanymi mechanizmami grywalizacji.

Finaliści realizowali swoje projekty pod okiem pracowników naszego wydziału. Artur Jurgas i Kamil Kwarciak realizowali prace dyplomowe pod opieką dr inż. Marka Wodzińskiego, a zespołowy projekt aplikacji mobilnej realizowany był pod okiem mgr inż. Mateusza Danioła.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!