Nazywam się Marcel Bajdel, jestem inżynierem systemów sterowania w Synchrotronie BESSY II, Helmholtz-Zentrum Berlin (HZB). W imieniu HZB zwracam się do Państwa, aby promować HZB EPICS Summer School 2024, dwutygodniowe wydarzenie poświęcone systemom kontrolii.

Ten intensywny program, zaplanowany na 5-16 sierpnia 2024 r., zaprasza absolwentów, doktorantów i młodych profesjonalistów zainteresowanych zagłębieniem się w świat systemów sterowania wykorzystywanych w dużych projektach naukowych, w szczególności w akceleratorach cząstek. Szkoła letnia obejmuje zróżnicowany program, w tym wykłady i prezentacje: uznani inżynierowie i naukowcy z całego świata podzielą się swoją wiedzą na temat nauki stojącej za synchrotronami, akceleratorami, i przybliża wyzwania techniczne tych urządzeń.

Szkolenie techniczne: Inżynierowie i eksperci HZB poprowadzą uczestników przez praktyczne szkolenie w zakresie eksperymentalnych systemów sterowania. Punktem kulminacyjnym jest 4-dniowy projekt grupowy, w którym uczestnicy wykorzystują zdobytą wiedzę, opracowując system sterowania dla rzeczywistego scenariusza. Wizyta na miejscu: uczestnicy zdobędą doświadczenie z pierwszej ręki, odwiedzając salę eksperymentalną synchrotronu BESSY II i centrum terapii protonowej HZB, gdzie zaawansowane systemy sterowania są wykorzystywane w leczeniu nowotworów.

Szczegółowy program i informacje dotyczące rejestracji można znaleźć na stronie internetowej szkoły: https://events.hifis.net/event/1259/.
Termin rejestracji upływa 31 marca.