Pracownik naszego wydziału – dr inż. Marek Wodziński – został tegorocznym laureatem nagrody Naukowiec Przyszłości organizowanej przez Centrum Inteligentnego Rozwoju!

Nagroda została przyznana za wyniki badań związanych z realizacją projektu DeepImplant finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu LIDER XIII dotyczącego systemów sztucznej inteligencji do projektowania spersonalizowanych implantów czaszkowych. W ramach projektu zespół z AGH projektuje system, który umożliwi zdecydowanie skrócenie czasu oczekiwania na zabieg rekonstrukcji ubytków czaszkowych związanych z wypadkami komunikacyjnymi czy też działaniami wojennymi.

Wyniki badań zostały zaprezentowane na Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie gdzie również odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Marek Wodziński odbiór nagrody