W tym roku akademickim nasz Wydział ma bardzo dobrą passe.

W dniu 6 listopada br. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty    nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

Z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej tytuł Profesora otrzymał Pan Krzysztof Oprzędkiewicz.

Serdecznie Gratulujemy Panu Profesorowi
i życzymy dalszej owocnej pracy i wielu sukcesów.

Krzysztof Oprzędkiewicz – prof. dr hab. inż., absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki (obecnie Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej) Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Z tym Wydziałem związany jest nieprzerwanie od 1988 roku, w którym uzyskał stopień magistra inżyniera i został zatrudnienie na stanowisku asystenta.

Od 2000 roku do chwili obecnej pracuje także (za zgodą Rektora AGH) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie (obecna Akademia Tarnowska) na stanowiskach kolejno: wykładowcy, profesora uczelni i profesora.

Na Wydziale EAIiIB AGH w latach 2012-2016 pełnił funkcję prodziekana do spraw studenckich dla kierunków Automatyka i Robotyka oraz Informatyka, w latach 2018-2020 był zastępcą kierownika Katedry Automatyki i Robotyki a od 2020 roku jest kierownikiem tej Katedry.

Zainteresowania naukowe obejmują modelowanie i sterowanie procesów cieplnych, teorię systemów nieskończenie wymiarowych, zastosowanie rachunku różniczkowego niecałkowitego rzędu w modelowaniu i sterowaniu systemami dynamicznymi, teorię systemów dodatnich, systemy sterowania cyfrowego i automatykę przemysłową.  Uczestniczył w wielu konferencjach w kraju i za granicą.

Jest promotorem w 4 ukończonych przewodach doktorskich, pełnił funkcje recenzenta w  10 przewodach  doktorskich, 2 postępowaniach habilitacyjnych oraz 2 postępowaniach profesorskich. Ponadto był recenzentem wydawniczym 3 monografii habilitacyjnych oraz ponad 100 artykułów i referatów konferencyjnych. 

Jest autorem bądź współautorem 170 artykułów naukowych, referatów i monografii oraz autorem 1 monografii.

Od 2020 roku jest członkiem (z wyboru) Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk, od września 2024 roku jest przewodniczącym sekcji dydaktyki tego Komitetu.